UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Programı Kırşehir Belediyesi öncülüğünde diğer paydaşlar ile iş birliği içinde "Ulusal Müzik Çalıştayı" düzenlenecektir.

Onursal Başkanlıklarını Kırşehir Valisi Sayın İbrahim AKIN, Kırşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin EKİCİOĞLU, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Vatan KARAKAYA ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erol PARLAK'ın yapacağı, Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı “Kırşehir Ulusal Müzik Çalıştayı”, Muharrem Ertaş ve Neşet Ertaş ile çalışma, konser ve/veya dinletiler başlıklarını iki oturumdan oluşacaktır. 

Muharrem Ertaş oturumu, “Geçmişten Geleceğe Kırşehir'de  Müzik”, Neşet Ertaş oturumu ise “Kırşehir'de Müzik Eğitimi ve  Sorunları” başlıklarını içermektedir. Atölye iki bölümden oluşacak, bölümlerde bağlama çalma tekniklerinin üstü üzerine yapılacaktır. Konser ve/veya dinleti, geleneksel sanatçılar ve akademisyenler tarafından gerçekleşecektir.

Kırşehir Belediye Başkanlığı ve Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından, Çalıştay Sonuç Raporu hazırlanacaktır.

Kırşehir Ulusal Müzik Çalıştay Protokolü, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi adına Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Nurhan ÖLMEZ ile Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin EKİCİOĞLU tarafından imzalandı.

 

 Bir veya daha fazla kişi ve oturan insanlar görseli olabilir

Olusturulma Tarihi:2021-03-15 10:29:44
Guncelleme Tarihi: 2021-03-17 06:05:45